- Badanie okulistyczne – jak je przeprowadzić mając ograniczone możliwości sprzętowe. W jaki sprzęt okulistyczny zainwestować? dr n. wet. Aleksandra Tomkowicz
- Jaskra – jak nie spanikować tylko reagować! - lek. wet. Katarzyna Piela eseECVO
- 3 kroki do skutecznego leczenia owrzodzeń rogówki dr n. wet. Aleksandra Tomkowicz
- Objawy okulistyczne chorób systemowych - lek. wet. Katarzyna Piela eseECVO
3-miesięczny dostęp do cyklu 4 wykładów dedykowanych lekarzom internistom oraz lekarzom dopiero wchodzącym w świat okulistyki. W czasie szkolenia omawiana jest skuteczna terapia owrzodzeń rogówki oraz stabilizacja pacjentów jaskrowych. W obie strony przeanalizujemy przypadki – kiedy pacjent okulistyczny powinien być zbadany systemowo oraz kiedy pacjenta z chorobą systemowego należy przebadać okulistycznie. Szkolenie rozpoczyna się od wykładu, który nie dość, że przybliży badanie okulistyczne to pełniąc rolę doradców powiemy, w jaki sprzęt warto zainwestować w zależności od możliwości finansowych. Wykłady kończą się sesją Q&A, w której to uczestnicy szkolenia biorący udział w spotkaniach „na żywo” zadawali pytania.
Kto prowadzi szkolenie?
Dr n. wet Aleksandra Tomkowicz – założycielkaEduEyeVet. Doświadczenie dydaktyczne zdobywała pracując ze studentami podczas studiów doktoranckich w latach 2014-2021. Po obronie doktoratu odeszła zuczelni, lecz brak pracy dydaktycznej na tyle jej doskwierał, że w 2022 roku postanowiła rozpocząć szkolenie lekarzy chcących pogłębiać swoją wiedzę zakresu okulistyki weterynaryjnej. Mimo pasji dydaktycznej wciąż podkreśla, że najważniejsza jest praca kliniczna. Stale podnosi swoje kwalifikacje na międzynarodowych kongresach i stażach. Ulubione dziedziny okulistyki to chirurgia oka oraz choroby siatkówki. Podczas szkolenia poprowadzi wykłady dotyczące badania okulistycznego i owrzodzeń rogówki.
Lek. wet. Katarzyna Piela – w 2011 ukończyła studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. W trakcie stażu zaczęła mieć doczynienia z pacjentami okulistycznymi i szybko zdała sobie sprawę z tego, że okulistyka jest jej zawodową miłością. Ukończyła kursy ESAVS I i II stopnia,staże w Danii i w Rzymie. Co roku bierze udział w europejskich kongresach okulistycznych, a na co dzień konsultuje i operuje w Toruniu. To właśnie operowanie sprawia jej najwięcej satysfakcji jednak jak zaznacza przed zabiegiem najważniejsze jest, aby trafnie zdiagnozować pacjenta. Podczas szkolenia poprowadzi wykłady nr. 2 i 4.