O mnie
Dr n. wet. Aleksandra Tomkowicz-Bogacka
Gdy w 2014 roku kończyłam studia na warszawskim SGGW, miałam już za sobą kilka międzynarodowych staży okulistycznych. Kontynuowałam je także po studiach odwiedzając między innymi Uniwersytet Stanowy w Północnej Karolinie i Michigan oraz Autonomiczny Uniwersytet w Barcelonie.
W 2017 roku w Petersburgu zostałam laureatką prestiżowego grantu przyznawanego przez europejskie stowarzyszenie okulistów weterynaryjnych – ESVO. Przez 7 lat oprócz pracy klinicznej, pracowałam dydaktycznie – ucząc okulistyki studentów z Polski i zza granicy. Nie była to łatwa praca, ale dawała wiele satysfakcji i pozwoliła zdobyć bezcenne doświadczenie w prowadzeniu wykładów oraz zajęć praktycznych.
W 2021 obroniłam pracę doktorską oraz przeprowadziłam się do Wrocławia, gdzie na 3 lata dołączyłam do zespołu okulistek w Centrum Okulistyki Weterynaryjnej EyeVet.
W 2024 roku rozpoczęłam pracę w Specjalistycznym Gabinecie Weterynaryjnym – KoniczynaVet w Warszawie. To właśnie tu aktualnie pomagam pacjentom okulistycznym.
Od ukończenia studiów aktywnie uczestniczę w kongresach stowarzyszeń okulistycznych ECVO i ESVO. W 2021 roku w ramach European Collage of Veterinary Ophthalmologist rozpoczęłam procedurę przygotowującą do uzyskania tytułu panelisty ECVO (eseECVO). Uprawnienia te są potrzebne do wystawiania certyfikatów pod kątem wad wrodzonych oczu. Jest to niezbędny dokument dla psów i kotów hodowlanych. Aby spełnić wymogi stawiane przez ECVO musiałam zebrać kilkaset przypadków z uwzględnieniem poszczególnych chorób oczu. W tym celu pracowałam nie tylko we Wrocławiu, ale również odbyłam staże w Klinice Anicura w Aarhus pod okiem doktora Clausa Bundgaarda oraz badałam psy z dyplomami ECVO we Włoszech. z dr Adolfo Guandalini i w Norwegii z dr Ernstem Otto-Ropstad.
Aby otrzymać tytuł eseECVO, należy podejść do trzech egzaminów (oczywiście z wynikiem pozytywnym). W 2023 i 2024 roku z powodzeniem zdałam dwa pierwsze, mam nadzieję że tak samo pójdzie mi z ostatnim egzaminem. Niestety odbywają się one raz w roku przez co procedura przyznania uprawnień trwa lata.
W 2022 rozpoczęłam działalność EduEyeVet Okulistyczne Szkolenia Weterynaryjne. Od tego czasu zorganizowałam dla lekarzy weterynarii kilka szkoleń, zapraszając do udziału najlepszych specjalistów z Polski. Moje kursy wyróżniają się oryginalnością. Zawsze powtarzałam, że chcę tworzyć szkolenia, w których sama chętnie brałabym udział. Dzięki postawieniu platformy szkoleniowej poza praktycznymi warsztatami organizuję kursy online i webinary z okulistyki oraz dziedzin pokrewnych. Jest to pierwsza taka inicjatywa w Polsce!
Chociaż mam już za sobą tysiące godzin nauki i praktyki, pokonałam tysiące kilometrów zarówno na lądzie, jak i w powietrzu, to nie zamierzam osiadać na laurach. Chcę iść dalej, nadal się rozwijać. A wszystko to po to aby zapewnić Waszym podopiecznym opiekę okulistyczną na najwyższym światowym poziomie!